Olej čajovníkový, Unique Oil, Tea tree oil, 30 ml
  • Olej čajovníkový, Unique Oil, Tea tree oil, 30 ml

Olej čajovníkový, Unique Oil, Tea tree oil, 30 ml

139,00 Kč
S DPH

Čajovníkový olej - Tea Tree Oil vyniká především svými silnými antiseptickými účinky a je schopen dokonce potlačit i černou plíseň.

Počet

 

Obchodní podmínky

 

Dodací a reklamační podmínky

  Vrácení zboží

Formulář vrácení zboží

Čajovníkový olej - Tea tree oil je esenciální olej, který se získává z listů stromu Melaleuca alternifolia (kajeput střídavolistý, lidově známý jako čajovník australský). Strom čajovníku se zkoumá od roku 1923. Ne vždy se však na čajovník pohlíželo jako na div přírody. Vlastně celá léta jej farmáři považovali za plevel. Snažili se ho vymýtit, aby mohli rozšířit chov dobytka. Olej je složen z mnoha organických sloučenin (cineol, terpineny, pinany, seskviterpeny a další), má příjemnou charakteristickou vůni s terpenickým aroma, je bezbarvý až světle žlutý.

Čistý Tea Tree Oil je nejsilnější přírodní antiseptikum se širokým antimikrobiálním spektrem (ničí bakterie, kvasinky, plísně atd.). Na rozdíl od ostatních antiseptik zachovává svoji účinnost i v přítomnosti krve a hnisu. Působí protizánětlivě, mírně znecitlivuje pokožku a má intenzivní repelentní účinek. Používá se zevně na ošetření drobných ran, škrábanců, odřenin, na spáleniny, omrzliny, na potničky, hmyzí bodnutí, alergické a svědivé dermatózy, na afty, bradavice, opary, kožní mykózy záněty nosohltanu, bolesti v krku, rýmu a parodontózu, odpuzuje klíšťata a vši. U osob s přecitlivělou pokožkou je nutno používat k ošetření pouze ředěný olej.

Hlavní účinnou látkou je terpenen-4-ol. V kvalitním přírodním TTO je ho obsaženo přes 35 %.

Příklady použití:
- proti akné – potírejte 3 x denně
- po bodnutí hmyzem – ihned natřete
- přisáté klíště: kápněte na něj několik kapek čajovníkového oleje, počkejte 3 minuty a viklavým vytrvalým pohybem klíště odstraňte 
- proti rýmě – několik kapek čistého oleje rozetřeme okolí nosních dírek (avšak nikoliv na podrážděnou pokožku), přidáme do náplně inhalátoru, aromalampy nebo do horké vody k inhalaci
- afty, opary, outky a další záněty – několikrát denně potřete olejem

Neužívat vnitřně.